Müzik Kurslarını Tanıyalım: Keman, Piyano ve Şan Eğitimi Kursları

Güncelleme tarihi: 19 Kas 2020


Siz de bir enstrüman çalarak ya da sesiniz kullanarak müzik dünyasına adım atmak mı istiyorsunuz? Bir enstrüman çalmak istiyor fakat bu enstrümanın hangisi olacağına karar veremiyor musunuz? Bu yazımızda sizlere iki enstrüman ve bir ses eğitimi hakkında bilgi vereceğiz: keman, piyano ve şan… Ayrıca keman kursu, piyano kursu ve şan eğitimi kursu hakkında da bilgilerimiz bu yazımızda…Keman Nedir?


Keman, “violin” ailesinin en meşhur üyelerinden biridir. Üzerinde dört tane tel bulunur. Kökeni göçebe atlı topluluklardan oluşan Orta Asya halkıdır. Bu enstrümanın çıkardığı musikinin değeri anlaşılınca Avrupa ülkelerinde de büyük ilgi görmüştür.


Keman çenenin alt kısmına yerleştirilir. Sol el sap üzerine yerleştirilir ve sağ el ile keman yayı keman tellerine belirli kurallar çerçevesinde sürtülür. Keman çalmayı öğrenmek keman kursu ile gerçekleştirilebilir.


Piyano Nedir?


Tuşlu enstrümanlar arasında yer alan piyano, tuşlara basıldığında nota seslerini çıkaran bir çalgı türüdür. Piyano, üzerinde bulunan tuşlara her basıldığında içerisinde bulunan tahta çekicin tellere vurulması mantığıyla çalışır.

Piyanonun kullanılışını on parmak klavyenin kullanılışına benzetebiliriz. Çünkü klavyede her tuşun sahip olduğu parmak olduğu gibi piyanoda da her tuşun ait olduğu bir parmak vardır. Piyano hakkında bilgi sahibi olmak ve piyano çalabilmek piyano kursu ile gerçekleştirilebilir.
Şan Nedir?


Diksiyonun tüm kurallara uygun bir şekilde kullanılmasıyla şarkı söyleme işlemine şan denir. Bu diksiyon kurallarından b


azıları aşağıda listelenmiştir.

· Fonetik kurallar

· Artikülasyon kuralları

· Nefes alma kuralları


3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör